🇹🇷 +90 533 432 00 84
🇬🇧 +90 532 061 00 84
EMEL POLAT
BEAUTÉ
🇹🇷 +90 533 432 00 84
🇬🇧 +90 532 061 00 84
EMEL POLAT
BEAUTÉ

Home

Doctor

Emel Polat

Dr.Emel Polat graduated from Ankara Anadolu Lisesi in 1988 and Gazi University Faculty of Medicine in 1995 and completed her education at Dokuz Eylül University’s Dermatology Department in 2002

Skin and Venereal Diseases Specialist 

Emel Polat believes in personalized treatment. Allocating special time to patients is the most basic principle. Our skin is the mirror of many ailments in our body. Therefore, it should be taken care of very well and the treatment processes should be personalized according to the patients. 

Emel Polat lives her own life with its usual naturalness and reflects this process to her patients. Treatment processes carried out within the framework of continuity and trust give the best results in patients. It is one of Emel Polat's principles to continue to be a part of patients' lives when they leave the clinic and join the natural flow of life.

Our Services We Provide With Expert Knowledge

Our Services

Clinical Dermatology

Tüm deri – saç tırnak hastalıkları ve zührevi hastalıkların tanı ve tedavisini kapsamaktadır.

MORE

Cosmetic Dermatology

Skin, hair and nail health is a field that works together with the science of dermatology, which covers skin health and care.

MORE

Beauté. Dr. Emel Polat

It covers all areas related to BBL, Laser Applications, Nd-YAG Laser, Medical Skin Applications.

MORE
Clinical Dermatology

Dermatologic Surgical

It covers the diagnosis and treatment of all skin, hair, nail diseases and venereal diseases.

• Skin Diseases

• Oral Diseases

• Nail Diseases

• Hair Diseases

• Venereal Diseases

CONTACT US
In the field

Our Expert Staff

It provides quality service to you with both local and international patient portfolios.

0%
SKIN TREATMENT
0%
ANTI-AGING
0%
FACE SHAPING
Gallery

Before & After

[mc4wp_form id=”483″]

Öykü Güven
Öykü Güven
Read More
Cilt bakımı için geliyorum.Daha ilk seansta bile gözle görülür bir değişim oldu.Çok memnunum. ⭐
Fatma Esen
Fatma Esen
Read More
Doktor emel hanımla beraber harıka bir ekip çalışıyor. Herhangi bir sorum olduğunda hemen detaylarıyla beraber cevabını aldım.Çok teşekkürler. ⭐
Deniz Orakçı
Deniz Orakçı
Read More
Saçlarım için yıllardır gitmediğim doktor kalmadı, yalnızca Emel Hanım sorunun temeline indi ve önce dökülmeyi durdurdu şimdi yeni saçlarımın çıkmasını sağlıyor. Saç problemi olan herkese tavsiye ediyorum. Tanıdığım herkese önerdim.
Beril Ayvaz
Beril Ayvaz
Read More
Sürekli gitmekten kendimi alamıyorum diyebilirim. Tedavi ve işlemleri bana o kadar iyi geliyor ki. Terapi gibi diyebilirim. Gerçekten harikalar.
Salina Barney
Salina Barney
Read More
We had an incredible experience here. Doctor Emel was so nice. We had a skin care treatment done and she was very careful with everything. The results are outstanding.
Addula Meyer
Addula Meyer
Read More
I highly recommend the skin care, because I was struggling with acne and black heads for a long time and nothing seems to work until I met with Doctor Emel.
Gözde Selen
Gözde Selen
Read More
BBL işlemi yaptırdım cildim için ve çok memnun kaldım resmen cildim yenilendi 10 yıl geriye gittim. Keşke daha önce gelseymişim.
Ebru Çatbaş
Ebru Çatbaş
Read More
Çok samimi ve detaycı. Kendimi güvende hissettim. Benlerim çoğaldığı için ciddi endişelerim vardı ve emin ellerde olma hissi bana iyi geldi. Çok teşekkürler.
Adula Schmitt
Adula Schmitt
Read More
Thanks to the amazing doctor Emel Polat, my skin looks like it is glowing now. I have never felt happier than right now, I love that I look so much younger.
Previous
Next
en_USEnglish