Evde Tedavi Hizmeti

Günümüz koşullarında birçok kişi artık hastaneye gitmeye gerek kalmadan evde bakım hizmeti almanın yollarını araştırıyor. Pandemi döneminde insanların toplu alanlara, özellikle hastaneye gitmekten çekinmeleri, evde bakım hizmeti adı altında sunulan bakım ve tedavileri öne çıkarıyor. Hastaneye veya kliniğe gidilmesi şart olan durumlar haricinde birçok muayene, tanı ve tedavi süreci artık hastanın konumuna gidilerek gerçekleştirilebiliyor.

Evde bakım hizmeti; yaşlı, engelli, kronik hastalığa sahip ya da herhangi bir ameliyat sonrası iyileşme döneminde olan bireylerin süreçlerini destekleyerek onların yaşam kalitesini artırmaya yönelik sunuluyor. Bu hizmet; kişiyi dış faktörlere karşı korumak, bir hastalığa tanı koymak ya da tedavi sürecini başlatmak için gerekli başlıkları kolayca tamamlamak için oldukça etkili bir uygulama olarak insanların karşısına çıkıyor.

Tüm bunların yanında hastaneye veya kliniğe gidecek vakti olmayan kişiler de evde bakım hizmeti uygulamasından yararlanarak, gün içinde vakti olmasa dahi birtakım klinik uygulamaları dilediği yerde gerçekleştirerek yaşam kalitesini artırma şansı yakalıyor.

Dr. Emel Polat klinik, evde bakım hizmeti kapsamında hastalara kolaylık sağlayacak başlıklar sunuyor. Bu başlıklar arasında İ.V. uygulamaları yani damar içi enjeksiyon gerektiren veya içeren tedavilerin yanı sıra İ.M. yani kas içi enjeksiyon uygulamaları da yer alıyor. Tüm bunların yanında çeşitli nedenlerden meydana gelen yaralanma veya ameliyatlardan sonra gerçekleştirilmesi gereken pansumanlar da evde bakım hizmeti kapsamında, kişinin bulunduğu yerde gerekli koşullar sağlanarak uygulanabiliyor. Ayrıca kan alımı da kişinin hastaneye gitmesine gerek kalmadan evde bakım hizmeti kapsamında uygulanabiliyor.

Siz de evde bakım hizmetinden yararlanmak veya bu hizmet hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Dr. Emel Polat klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

tr_TRTürkçe