PRP tedavisi, cilt gençleştirme, yüz lekelerinin tedavisi ve göz altı morluklarının giderilmesi gibi çeşitli alanlarda kullanılabilen bir profesyonel uygulamadır. Kişinin kendi kanından elde edilmesi nedeniyle herhangi bir yan etki söz konusu olmaz.

Dermatolojide ve diğer tıp branşlarında yaygın olarak kullanılan bir uygulama olan PRP, Platelet Rich Plazma kelimelerinin baş harflerinden oluşan trombositten ya da pıhtılaşma hücrelerinden zengin sıvı anlamına gelir. PRP, hem tıbbı açıdan elimizi kuvvetlendiren hem kozmetoloji de faydalanılan bir yöntemdir. PRP tedavisi, kişinin kendi kanından hazırlanan ve kandaki pıhtılaşma hücreleri içerisindeki büyüme faktörlerini konsantre bir şekilde ayırt etmeye dayanan bir yöntemdir. Kişiden alınan kan, özel cihazda işlemden geçirilerek trombositten zengin plazma hücreleri ayrıştırılır. Bu hücreler ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilerek o bölgedeki doku iyileşmesi sağlanır.
Bu büyüme faktörleri saçlı deriye enjekte edilerek saç hücrelerinin canlanması ve güçlenmesinde önemli rol oynar. Bununla birlikte PRP tedavisi cilt gençleştirme, yüz lekelerinin tedavisi ve göz altı morluklarının giderilmesi gibi çeşitli alanlarda kullanılabilen bir profesyonel uygulamadır. Kişinin kendi kanından elde edilmesi nedeniyle herhangi bir yan etki söz konusu olmazken kişi PRP uygulaması sonrası günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilmektedir.

tr_TRTürkçe