Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

Saç mezoterapisi, saçlardaki dökülmeyi durdurmak, saç tellerini daha güçlü hale getirmek ve yeni saç oluşumunu artırmak amacıyla belirli aralıklarla uygulanabilen bir tedavidir. Vitamin, mineral, keralitik bazlı ajan ve aminoasitlerin saçlı deriye enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen saç mezoterapisi, ağrısız ve acısız bir işlemdir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Saçın hacmini artırmak ya da saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlamak amacıyla yapılan diğer işlemlere göre çok daha etkili olan saç mezoterapisi sonrası, saç yoğunluğu arttığı gibi saç dökülmeleri de azalır.

Saç mezoterapisi ağrısız ve acısız bir işlem olduğu gibi, vitamin ve mineral gibi içeriklerin enjeksiyonunu ile gerçekleştirildiği için belirgin yan etkilere neden olmaz. Dolayısıyla her yaşta saç mezoterapisi yaptırılabilir. Saç mezoterapi uygulamaları özellikle tiroid, anemi, lupus ve diyabet gibi hastalıklara sahip olan bireylerle hızlı diyetler yapmış beslenme bozuklukları yaşayan insanlarda saç dökülmeleri ve saç kırıklarının önlenmesi için önemlidir.

Strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri için de saç mezoterapisi en etkili tedavi yöntemlerinin başında gelir.

Saç mezoterapisi genellikle 7-10 günde bir olmak üzere 5 seans yapılmaktadır. İlk 5 seansın ardından ayda bir kez olmak üzere 3 ay boyunca idame işlemleri gerçekleştirilir. Saç mezoterapi uygulaması sonrasında saçlı deride hafif kızarıklık ya da kaşıntı gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bu hafif belirtiler bir gün içerisinde tamamen kaybolur.

 

İletişime Geçin
tr_TRTürkçe