🇹🇷 +90 533 432 00 84
🇬🇧 +90 532 061 00 84
EMEL POLAT
BEAUTÉ
🇹🇷 +90 533 432 00 84
🇬🇧 +90 532 061 00 84
EMEL POLAT
BEAUTÉ

Saç Ekim Metodları

DHI Saç Ekimi

‘’Doğrudan Saç Ekimi’’ anlamına gelen DHI saç ekiminde, yalnızca uzmanlar tarafından kullanılması önemli olan choi isimli medikal uç ile saç kökleri toplanır. Daha sonra yine choi medikal kalem sayesinde, yüzeye herhangi bir kesi veya kanal açılmadan, gerekli bölgelere saç kökleri doğrudan yerleştirilir. Diğer saç ekim yöntemlerinde farklı zamanlarda gerçekleştirilen bu iki adım, kullanılan choi özel kalem ile teke düşürülerek hem kolaylık hem de konfor sağlar.

DHI Saç Ekiminin Avantajları

Tüm saç ekim yöntemleri gibi DHI da etkili ve konforlu bir saç ekim süreci gerçekleştirmek üzerine kurgulanmıştır. İki aşamalı olmasıyla daha hızlı ve kolay gerçekleşen DHI saç ekimi; saç kalitesini artırmak, sık bir görüntü oluşturmak ve saçı hiç kısaltmadan, mevcut görüntüyü koruyarak, saç ekimi gerçekleştiren kişinin normal hayatına hızlı ve konforlu şekilde dönmesini sağlamak konularında oldukça büyük avantajlar sunar.

Sağlıklı hücrelere zarar vermeden gerçekleştirilen DHI saç ekimi, daha sık saç ekimlerine olanak tanır. Uzun zamandır kullanılan bu yöntem, saç köklerinin alındıktan sonra hemen yerleştirilmesi sayesinde daha yüksek bir tutma oranı sunar.

DHI Saç Ekiminin Aşamaları Nelerdir?

Donör bölgeye uygulanan lokal anestezi ile saç köklerinin rahatlatılması sağlanır. Choi adı verilen özel kalem ile saç kökleri toplanır. Daha sonra bu saç kökleri, yine aynı kalem ile gerekli bölgeye yerleştirilir. İşlem sonrasında ilk gün kontrol gerçekleştirilir. Yıkama ikinci günde başlar ve sekiz gün süresince devam eder.

DHI Saç Ekimi hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PRP Saç Tedavisi Nedir?

2009 yılında ortaya çıktığı günden beri çok büyük gelişmeler gösteren PRP Saç Tedavisi, saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya olan kişiler arasında oldukça sık tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Esasında bir plazma tedavisi olan PRP, kişinin kendi kanının birtakım işlemlerden geçirildikten sonra gerekli vücut dokularına tekrar nakledilmesi şeklinde uygulanan bir tedavidir.

PRP Saç Tedavisi Neden Yapılır?

PRP saç uygulaması, seyrek veya zayıf saçlara sahip kişilerin, güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilir. Özellikle saç kaybının önlenmesi adına uygulanan en etkili yöntemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkan PRP saç tedavisinde saç köklerinin onarılması esas amaçtır.

PRP Saç Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Kişinin kendi kanından alınan çeşitli materyallerin saçlı deriye uygulanmasını kapsayan PRP saç tedavisi; saç köklerinin onarılmasını ve güçlenmesini sağlamanın yanında, kişinin kendi kanı ana madde olarak kullanıldığı için herhangi bir bulaşıcı hastalık riski oluşturmaz. Bununla birlikte alerji riski de sıfıra yakındır.

PRP saç tedavisi uygulamasından kısa bir süre sonra saç köklerinde canlanma meydana gelir. Bununla birlikte saç dokusu gelişmeye başlar; incelmiş ve yıpranmış saçlar onarılır. Uyuyan saç köklerinin de canlanmasıyla birlikte mevcut saçlar güçlenirken yeni saç oluşumu da sağlanır.

PRP Saç Tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saç Dökülmesinde Tedavi Yöntemleri

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin birçok insanın karşılaştığı saç dökülmesi problemi, gelişen teknoloji ile birlikte çok daha rahat bir şekilde tedavi edilebilen bir rahatsızlık halindedir. Saç dökülmesi tedavisi ile ilgili araştırma yapanların karşısına birçok tedavi yöntemi çıkar. Bu tedavi yöntemleri arasında en sık tercih edilenlerden bir tanesi de Sapphire Fue veya Safir Fue olarak karşımıza çıkar.

Safir Fue Nedir?

Safir Fue, dünya üzerinde en çok tercih edilen saç ekim uygulamaları arasında yer alır. Safir Fue saç ekimi tekniğinde saç kökleri, FUE adı verilen teknik kullanılarak toplanır. Daha sonra saç ekiminin yapılacağı kanallar, kalem formundaki safir cevheri ile açılır. Kullanılan safir uçlar sayesinde daha küçük, daha pürüzsüz ve daha sık mikro kanallar açılması mümkün olur. Doku deformasyonunu minimuma indirmek için kanalların mikro düzeyde açılması oldukça büyük önem taşır. Bu sayede saç derisi, uygulama sonrasında çok daha hızlı bir iyileşme süreci gösterir.

Safir Fue’nun Avantajları Nelerdir?

Daha küçük, daha pürüzsüz ve daha sık mikro kanallar açmaya imkan tanıyan Safir Fue ile ayrıca, saç köklerinin doğal çıkış yönlerine göre ekilmesi sağlanır ve saç ekimi gerçekleştirilen kişi sanki hiç saç kaybı yaşamamış gibi doğal görünümlü saçlara kavuşur. Safir uçlar, uygulama sonrası kabuklanmayı da minimuma indirir. Tüm bunların yanında Safir Fue ile saç ekimi; sedasyonlu ve tıraşsız saç ekimi gibi yüksek düzeyde konfora sahip yöntemlerle birleştirilerek de uygulanabiliyor. Özet olarak; daha hızlı ve konforlu bir iyileşme süreci, daha sık ekilen saçlar, daha az doku deformasyonu gibi avantajlar, Safir Fue ile hastaya sunulur.

Safir Fue hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Herkes dolgun ve güzel saçlara sahip olmak ister fakat bazı iç veya dış etkenler buna engel olabilir. Saç dökülmesi, kadınları ve erkekleri estetik görünüş açısından olumsuz etkileyebilir. Genellikle erkeklerle alakalı bir durum olsa da, saç dökülmesi kadınlarda da görülebilir. Kadınlarda saç dökülmesi, kalıcı veya geçici nedenlere bağlı olabilir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur?

Kadın tipi saç dökülmesi, hormonlara bağlı olarak gelişir. Saçlarda incelme, dökülme ve en sonunda kellik meydana gelir. Genlerle aktarılan bu bozuklukta genetik faktörlerin etkisi oldukça fazladır. Genetik faktörlerin yanı sıra hormonlar, sistemik hastalıklar, deri hastalıkları, ilaçlar, enfeksiyon, kozmetik ürünler, vitamin-mineral eksiklikleri, beslenme bozuklukları ve psikolojik etkenler kadınlarda saç dökülmesine neden olabilir.

Kadınlarda Saç Ekim Tedavisi

Kadınlarda saç ekimi tedavisi, erkeklere uygulanan saç ekimi yöntemiyle temel olarak benzerlik gösterse de küçük farklar söz konusu olabilir. Erkeklerde saç ekimi tedavisinde öncelikle saçlar kazınır ve ardından işleme başlanır. Kadınlarda ise bu süreçten farklı olarak, saç kazıma işlemi yapılmadan saç ekimi gerçekleştirilebilir. Saç ekimi tedavisinde kesi ve dikiş uygulaması yapılmaz. Güvenilir bir tercih ve yöntem olmasının yanında etkili sonuçlar gösterir.

Kadınlarda saç ekimi tedavisinde Safir FUE ve DHI yöntemleri tercih edilebilir. FUE saç ekimi yönteminde daha mikro işlemler yapıldığı için saç köklerinin alındığı bölgede iz kalmaz. DHI yöntemi ise saçların tıraş edilmesine gerek kalmadan uygulanabilir.

Kadınlarda saç ekimi hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alloblast Uygulaması Nedir?

Bir çeşit kök hücre tedavisi olan Alloblast, cildi ve hücreleri gençleştirip yenilemeye yarayan bir tedavidir. Alloblast, allojenik bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkar. Yeni doğan sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücrelerinin, biyomühendislik teknikleri ile yüksek teknolojili laboratuvar ortamında çoğaltıp, ihtiyaç duyulan bölgelere nakledilmesine dayanır.

Ayrıca Alloblast, FDA onaylı bir tedavi yöntemidir. Türkiye’de yalnızca Sağlık Bakanlığının onayladığı ve Avrupa Kalite Kontrol sistemlerinden geçebilen laboratuvarlarda üretilebilir.

Alloblast Ne İşe Yarar?

Kolajen, insan vücudunun daha canlı ve güzel görünmesine yarayan ana elementtir. Fibroblast ise kolajen üreten ve aynı zamanda sentezleyen bir öncü hücredir. Alloblast uygulamasında bu fibroblast enjeksiyonu gerçekleştirilir ve hücrelerin canlanması, yenilenmesi sağlanır. Saç köklerinin canlanmasında oldukça etkili bir yöntem olan Alloblast ile saç kaybı minimuma indirilir ve yeni saç oluşumuna olanak tanınır.

Alloblast hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizime iletişime geçebilirsiniz.

TrichoTest Nedir?

TrichoTest, saç dökülmesi nedenlerini belirlemek için yapılan bir tür saç incelemesidir. Bu inceleme genellikle saçlı deri ve saç folikülleri gibi saçın kökleri ile ilgili bölgelerde yapılır. TrichoTest, saç dökülmesinin nedenleri arasında hormon düzensizlikleri, genetik faktörler, bazı ilaçlar ve saç bakımı ile ilgili sorunlar gibi faktörleri belirlemek için kullanılabilir.

Hastaların DNA’sına odaklanarak etkili sonuçlar elde etmeyi sağlayan TrichoTest; modern, gelişmiş, güvenli, yenilikçi ve kişiye özel tedavi imkanı sunar. Yaşam boyu geçerli olan bu test, hastaların genetik mutasyonlarının tanımlanmasında %99,9 etkin sonuç verir.

TrichoTest Ne İçin Uygulanır?

Özellikle Androgenetik Alopesi, yani genetik yatkınlığa bağlı olarak 20-30 yaş arasında meydana gelen saç kaybı için en doğru ve etkili tedavi yöntemini ortaya koymak amacıyla uygulanan TrichoTest, hastayı sağlığına kavuştururken zamandan ve paradan tasarruf etmesini de sağlar.

Bu saç dökülmesi tipi genetik olarak meydana gelir ve cinsiyet hormonlarının etkisiyle ortaya çıkar. Erkeklerde saç dökülmesi, genellikle kafatası üstünde ve saçlı bölgelerin arka kısmında görülürken, kadınlarda genellikle saçlı bölgenin arkasındaki saç dökülmesi daha yaygındır. Androgenetik Alopesi, saç köklerinin zayıflamasına ve kısalmasına neden olarak saç dökülmesine yol açar. Bu saç dökülmesi tipi genellikle ilerleyici bir şekilde devam eder ve erkeklerde daha sık görülür.

TrichoTest, Androgenetik Alopesi ile savaşan kişi için tedavide kullanılması gereken en etkili aktif maddelerin neler olduğunu ve önerilen dozajın miktarını ortaya koyarak doğru bir tedavi sürecine zemin hazırlar. 13 gendeki 48 gen mutasyonunu değerlendiren TrichoTest ile en etkili sonuçları elde etmek mümkün hale gelir.

Kimler TrichoTest Yaptırabilir?

Saç dökülmesi yaşayan herkes TrichoTest yaptırabilir. Kadın veya erkek fark etmeksizin, özellikle Androgenetik Alopesi gibi belirli saç dökülme tipleri ile ilgili şikayetleri olan kişiler, TrichoTest yaptırarak çok etkin sonuçlar elde edebilir.

Saç Hastalıkları Nelerdir?

İnsan vücudundaki en büyük organ deridir. Dermatoloji, deri sağlığı ve hastalıklarıyla ilgilenmekle birlikte aynı zamanda deri ekleri denilen saçlı deri ve tırnak hastalıklarıyla da ilgilenmektedir. Dermatolojiyle ilgili hastalıklar, sadece deriyi tutan hastalıklar olmayıp aynı zamanda iç organlarda ortaya çıkan birtakım patolojileri aydınlatma açısından yol göstermektedir. Bu da dermatolojinin önemini artırmaktadır.

En sık karşılaşılan saç hastalıklarından bir tanesi, saç derisi sedef hastalığıdır. Sedef hastalığı, çatlayan ve kanayan cilt hücrelerinin kuru ya da kaşıntılı bir şekilde birikmesine neden olur. Cildin pul pul olmasına neden olur ve vücudun farklı bölgelerinde meydana gelebilir. Sedefi olan hastaların yaklaşık yarısının kafa derisinde de sedef vardır.

İnsanların günlük hayat kalitesini etkileyen diğer bir saç hastalığı da kuru saç derisi problemidir. Kuruluktan dolayı kaşınan ve dökülen saç derisinde oluşan çatlaklar, bakteri oluşumuna zemin hazırlar. Kuru havalarda daha yaygın görülebilir. Ayrıca yaş ilerledikçe kuru saç derisi problemi daha sık karşımıza çıkar.

Bunun yanında kepek, en yaygın görülen saç hastalıkları arasında kendine yer edinir. Belirli kimyasal ürünler veya mantar, kepek oluşumuna yol açabilir. Kepeğin kaynağını öğrenmek için mutlaka bir dermatoloji uzmanına görünmek gerekir.

Cildi veya kafa derisini enfekte edebilen saçkıran da sık karşılaşılan saç hastalıkları arasındadır. Çocuklarda sık sık görülebilen saçkıran, bulaşıcı olması ile dikkat edilmesi gereken bir problemdir.

Tüm bunların yanında bit, kıl kökü iltihaplanması ve konak da saç hastalıkları arasında kendini gösterir.

Saç hastalıklarında erken müdahale, problemin büyümesinin önüne geçmesi ve sorunun çözümü için önemlidir. Bu nedenle, karşılaşılan herhangi bir saç hastalığının teşhis ve tedavi sürecinde uzman bir dermatoloğa görünmek gerekir.

Bizimle İletişime Geçin

    tr_TRTürkçe