Saç Hastalıkları

Saç dökülmeleri en sık karşılaşılan saç hastalıklarının başında gelmektedir. Saç dökülmeleri genetik nedenler, sağlıksız beslenmeye bağlı olarak saçın ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin eksikliği, bazı hastalıklar ya da ilaç kullanımları, hormonal bozukluklar, stres gibi çeşitli faktörler nedeniyle ortaya çıkabilmektedir.

Erkek ve bayanlarda görülebilen saç dökülmesi durumlarında gerekli saç analizinin yapılması, saç dökülmesine bir hastalığın neden olup olmadığının tespit edilmesi ve en uygun tedavi seçeneğinin belirlenmesi gerekir. Bununla birlikte saç mezoterapisi ve saç PRP uygulaması gibi saç köklerini destekleyen, güçlenmesini ve canlanmasını sağlayan alternatif yöntemlerde bulunmaktadır. Ayrıca uzman, bilgili ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilen profesyonel saç ekimleri de günümüzde saç kayıplarının telafisinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Saç dökülmelerinden sonra sıklıkla karşılaşılan hastalıklardan biri olan saçkıran saçta farklı bölgelerde saç kayıplarına eden olabilmekte, hastalığın ileri dereceye ulaşması durumunda tüm saçlar kaybedilebilmektedir. Bununla birlikte saçın yanında kaş, kirpik, sakal ve bıyık dökülmelerine neden olabilmektedir. Saçkıran bağışıklık sistemindeki birtakım bozukluklar ya da strese bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Uzman hekim tarafından gerekli klinik muayene sonrasında en uygun tedavi yöntemi belirlenmelidir.

Saç Tedavileri Uygulamaları

  • Kök Hücre Tedavisi
  • Saç Mezoterapisi
  • Saç Lazeri
  • Saç PRP
Saç Hastalıkları

Kategoriler

tr_TRTürkçe